top of page
nagroda_avaro.jpg

wygrywamy & zdobywamy nagrody

Dla naszego Klienta AVARO.PL zdobyliśmy nagrodę
Wzorowy sklep internetowy w branży Mody
wyprzedzając tysiące sklepów.

ZOBACZ JAK

Case study Avaro.pl

 

Cele Klienta

 

Praca przy tworzeniu marki Avaro.pl była dla nas nie tylko niezwykle interesującym wyzwaniem, ale i fantastyczną przygodą.

 

Właścicielka Avaro.pl zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc przy stworzeniu nowego sklepu internetowego, który specjalizował się w sprzedaży niedrogiej odzieży dla kobiet, mężczyzn i dzieci w różnym przedziale wiekowym.

 

 

Właścicielce zależało na całkowitym przekazaniu w nasze ręce odpowiedzialności za sprzedaż on-line. Począwszy od stworzenia  nowego projektu graficznego logo, projektu sklepu internetowego - wyglądu strony głównej sklepu, wszystkich podstron, koszyka wraz z wszystkimi funkcjonalnościami, nowego systemu sprzedaży, systemu opisu produktów, sposobu wyświetlania produktów, poprzez administrowanie systemem i techniczną opiekę, pozycjonowanie strony, ale również zarządzanie magazynem wysyłkowym, logistyką magazynową, umowami z firmami kurierskimi, marketingiem internetowym, na przygotowaniu opisów z wymiarami i profesjonalnej fotografii produktów skończywszy.

 

 Naszym celem było stworzenie unikalnego wizerunku marki, która będzie wyróżniać się na tle konkurentów.

 

 

To było trudne zadanie do wykonania

 

Z naszego punktu widzenia zadanie to było niezwykle trudne, dlatego, że na tym obszarze rynku konkurencja jest ogromna. Drobni sprzedawcy z Allegro, pracując często na niezwykle niskich marżach, sprzedają podobny asortyment i stanowili dla nas nie lada problem do przeskoczenia.

 

Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że nasz Klient w 2008 roku na otwarcie sklepu internetowego przeznaczył zaledwie kilkanaście tysięcy. Mając zatem do dyspozycji tak niewielki budżet i stojąc w obliczu ogromnej konkurencji, zarówno sprzedawców na Allegro, jak i ogromnych sklepów internetowych, musieliśmy opracować właściwą strategię.

 

Budowanie zaufania

 

Naszą pracę rozpoczęliśmy od zmiany wizerunku firmy. Zależało nam na zbudowaniu zaufania do marki, łatwej i intuicyjnej nawigacji po sklepie oraz bardzo czytelnej prezentacji promocji, rabatów i oczywiście samych produktów. Ujednolicenie zdjęć, opisów, dobór właściwej kolorystyki sklepu, typografii, standaryzacja nawigacji - pomogły nam stworzyć projekt przejrzysty, czytelny i ułatwiający przeglądanie oferty naszego Klienta.

 

Profesjonalna fotografia

 

Jednym z dużych wyzwań, z jakim przyszło nam się zmierzyć, była fotografia reklamowa produktów w ofercie naszego Klienta. Ujednolicenie oświetlenia, sposobu prezentacji produktu z nastawieniem na podkreślenie najważniejszych elementów, zalet, atutów danego produktu, były dla nas doskonałym doświadczeniem, zwieńczonym sporym uznaniem i sukcesem.

 

 Teksty, opisy, wymiary i video

 

Wypracowanie standardów opisów wszystkich produktów w taki sposób, żeby łatwo było je powielać, stosować przy opisie kolejnych produktów, dzięki wymianie zaledwie kilku słów było absolutną koniecznością i udało nam się to.

 

Jako element budujący zaufanie oraz wspomagający proces zakupowy poprzez szczegółowe objaśnienie jak należy mierzyć dostępną na sklepie Klienta odzież, przygotowaliśmy również proste video instruktażowe, które cieszy się popularnością do dziś.

 

Niebagatelną też rolę w przygotowaniu opisów odgrywał aspekt pozycjonowania. Zanim zaczęliśmy tworzyć bazę opisów, wprowadzający otrzymywali od nas zestaw słów, z których musieli korzystać tworząc dany opis, a który to zestaw windował nas w wynikach wyszukiwania.

 

Naszym zadaniem było także przygotowanie wszystkich tekstów na strony informacyjne, począwszy od stron mówiących o tym, jak mierzyć ubrania przed zakupem, a skończywszy na regulaminach, warunkach dostaw, zwrotów i reklamacji, a wszystko to pod czujnym okiem naszych prawników.

 

 

Strategia marketingowa dla e-commerce

 

Zgodnie z zasadami e-commerce zaproponowaliśmy naszemu Klientowi najróżniejsze rozwiązania marketingowe.

 

- pozycjonowanie

Znalezienie profesjonalnej firmy pozycjonującej i wypracowanie odpowiedniej z nią umowy nie było łatwym zadaniem. Udało się nam wypracować i wywindować kluczowe frazy dla wyszukiwarki Googla w celu podwyższenia rankingu sklepu w wynikach wyszukiwania.

 

- profesjonalna obsługa Klienta

W sprzedaży internetowej najważniejsze jest zdobycie zaufania Klienta. Jedną z form zdobycia tego zaufania jest profesjonalna obsługa Klienta. Naszym zadaniem było stworzenie i opracowanie systemów komunikacji z Klientem, przygotowanie stałek mailowych i instrukcji dla działu obsługi Klienta. Profesjonalna obsługa Klienta oraz nasz stały nadzór nad nią spowodował, że nasz Klient po 4 latach miał w serwisie Opineo 99 proc. pozytywnych opinii.

 

- program lojalnościowy

Opracowaliśmy program lojalnościowy oparty na zbieraniu punktów wymienianych później na produkty. Nowy system sklepu automatycznie przydzielał Klientom punkty i rabaty za dokonane zakupy lub za zapisanie się do newslettera, czy też rejestrację na platformie. Każda forma zakupu miała za zadanie zachęcić Klienta do powrotu.

 

- newslettery, AdWords, social media, blogi...

Kolejnym elementem były kampanie reklamowe prowadzone przez nas w czasie następnych 4 lat począwszy od newsletterów, kampanii AdWords‎, kampanii w social mediach oraz współpracy z blogerkami modowymi, jak również z magazynami mody w całej Polsce. Tego typu strategia marketingowa pozwoliła znacząco zaistnieć marce w świadomości kobiet lubiących robić zakupy w internecie.

 

 

 

Jesteśmy dumni z wyników

 

Rezultatem wszystkich szeroko zakrojonych działań marketingowych był bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży z roku na rok.

 

W 2008 kiedy nasz Klient zgłosił się do nas z prośbą o pomoc, obroty sklepu przy bardzo niewielkim kapitale początkowym wynosiły zaledwie kilka tysięcy złotych miesięcznie. Z radością i ogromną dumą piszemy, że po 4 latach naszej działalności, otrzymaliśmy nagrodę Brand Award 2012 za wzorowy sklep internetowy w branży mody, pokonując kilka tysięcy konkurentów, a obroty sięgały kilkuset tysięcy miesięcznie. Możemy poszczycić się również, że otrzymaliśmy tę nagrodę tuż obok tak wielkiego gracza modowego na rynku, jakim jest sklep deezee.pl.

 

Już po roku działań osiągnęliśmy ponad 85% ruchu pochodzącego z wyników wyszukiwania, czyli dzięki pozycjonowaniu.

 

Ponad 80 proc odsetek powracających Klientów, składających wcześniej reklamacje, świadczył o tym, jak skutecznie udało nam się opracować mechanizm rozwiązywania reklamacji z Klientami oraz cały proces zwrotów, wymiany towaru, bądź zwracania pieniędzy.

  

99 proc. pozytywnych opinii w serwisie Opineo.

 

 

Dlaczego jesteśmy najlepsi?

 

Bo wiemy że nadchodzi lato...

Bo wiemy, ile kosztują informatycy i graficy...

Bo wiemy, jak trudno pozyskać Klienta...

I go utrzymać...

 

Nasza wiedza wynika z tego, że mamy ogromne, wieloletnie doświadczenie.

Jesteśmy zawsze profesjonalni, uprzejmi, uśmiechnięci i otwarci na każdą współpracę.

Nasz zespół jest w stanie bezproblemowo przygotować profesjonalne video, grafikę, fotografię, opisy, ułożyć slogany reklamowe, dobrać produkty na banery, slidery i co najważniejsze podzielić się całą pozyskaną wiedzą na szkoleniach, sympozjach, konferencjach etc.

bottom of page