top of page

Rozpoznanie

Polypins to szwajcarska firma reklamowa zajmująca się produkcją gadżetów reklamowych z nadrukami na zamówienie, specjalizująca się w produkcji pinów, długopisów i magnesów.

Firma działa na rynku od ponad 20 lat i potrzebowała totalnej odmiany wizerunku.

Klient chciał zmian, ale był bardzo ostrożny i niepewny przy podejmowaniu decyzji. Musieliśmy zachęcić go i zapewnić, że zmiany te będą najlepszym krokiem do dalszego rozwoju jego firmy. Komunikacja z Klientem odbywała się w języku angielskim.

 

Rebranding

Przedstawiliśmy Klientowi szeroką i bardzo korzystną ofertę, w której zaproponowaliśmy rozwiązania logistyczne, marketingowe i graficzne na zmianę wizerunku jego firmy krok po kroku.

 

Ponieważ Klient nie był zdecydowany, przygotowaliśmy w sumie 3 różne projekty wizerunku jego firmy do czasu akceptacji finalnego projektu.

 

Na początek, podczas realizacji pierwszego zlecenia, jakim był katalog produktów, zaproponowaliśmy totalnie odmieniony look marki Polypins. Opracowaliśmy zupełnie nowe logo, jak również zaproponowaliśmy  nowy projekt katalogu.

Klient był bardzo zaskoczony naszą propozycją, ale chętnie zaakceptował nowy katalog do druku.

Firma dzięki temu zabiegowi odmłodniała, stała się bardziej otwarta na Klientów, strony katalogu wręcz uśmiechały się do odbiorcy. Taki zabieg miał za zadanie zainteresować potencjalnego Klienta, zaintrygować go ofertą, sprawić, że poczuje się dobrze w firmie Polypins.

 

Ponieważ Klient nie dysponował jeszcze środkami finansowymi na projekt i wdrożenie nowej strony internetowej, na początek zaproponowaliśmy nowe projekty banerów na istniejącą stronę www. Zarówno Klient, jak i jego kontrahenci byli zachwyceni takim rozwiązaniem. Nasze banery zmieniły wygląd starej strony nie do poznania. Już tylko ten zabieg sprawił, że zainteresowanie i sprzedaż w Polypins zaczęły wzrastać.

 

Kiedy Klient potwierdził, że jest gotowy na zmianę strony internetowej, zaproponowaliśmy nową responsywną stronę www w nowoczesnym stylu, odświeżenie całego looku graficznego z nowymi rozwiązaniami logistycznymi, nowymi banerami statycznymi, photomovement czy krótkimi video.

 

Klient poprosił o zachowanie jego dawnych kolorów morskiej zieleni i pomarańczu. Dobraliśmy kolory na stronie tak, aby pasowały do głównych kolorów w logo.

 

Efekty.

W rezultacie naszej pracy, od początku wyświetlenia nowego wizerunku firmy, odnotowała ona wzrost zainteresowania i sprzedaży o 30 procent (ile ????????????????????????????)

bottom of page